1887

Підтримання темпу процесу децентралізації в Україні

image of Підтримання темпу процесу децентралізації в Україні

У фокусі публікацій результатів дослідження Багаторівневе державне управління  - поступ України у сфері регіонального розвитку, територіальної реформи й децентралізації за період від  2014 року.

Уряд започаткував реформу з метою об’єднати місцеві органи влади і підсилити процес децентралізації, а також надати органам врядування  суб-національного рівня додаткові повноваження й ресурси.

За короткий час зроблено успішні кроки на шляху об’єднання територіальних громад для більшої податково-бюджетної, адміністративної та політичної децентралізації. Крім цього, розроблено  Державну стратегію регіонального розвитку на період 2015-2020 р.р.

У новостворених об’єднаних територіальних громадах відбулися перші місцеві вибори, й  деякі місцеві органи врядування вже надають ширший спектр публічних послуг.  Проте, залишається спектр важливих проблем, - від необхідності знаходити рішення, адаптувати багаторівневе державне управління і територіальний  устрій в умовах зростання нерівності до кращої структуризації процесу фіскальної децентралізації.

У даному звіті подано результати діяльності регіонів та нерівності в Україні, опис  територіальної реформи, що зараз триває, підходів до децентралізації,  проаналізовано вплив заходів фіскальної децентралізації. Звіт також містить аналіз конкретного прикладу – сектору транспорту. У звіті надано низку рекомендацій щодо дій на підтримку України задля формування умов успішної децентралізації.

Ukrainian English

.

державного управління в Україні за період з 2014 року

Цей розділ присвячений дослідженню поступу територіальної реформи та реформи багаторівневого державного управління за період з 2014 року, в тому числі у сфері регіонального розвитку. Він зосереджений на поточній реформі децентралізації в контексті українських практик державного управління та описує підхід Уряду до реалізації цієї реформи. У цьому розділі визначені сфери, в яких практики багаторівневого державного управління можливо вдосконалити для ефективнішого забезпечення сталості реформи, в тому числі для посилення механізмів координування. Оскільки добровільне об’єднання громад є основоположним компонентом реформи, в цьому розділі досліджено переваги й недоліки української моделі та представлені отримані на сьогодні висновки. Цей розділ завершується обговоренням українського підходу до регіонального розвитку, який наразі перебуває на стадії формування.

Ukrainian English

This is a required field
Please enter a valid email address
Approval was a Success
Invalid data
An Error Occurred
Approval was partially successful, following selected items could not be processed due to error