1887

Підтримання темпу процесу децентралізації в Україні

image of Підтримання темпу процесу децентралізації в Україні

У фокусі публікацій результатів дослідження Багаторівневе державне управління  - поступ України у сфері регіонального розвитку, територіальної реформи й децентралізації за період від  2014 року.

Уряд започаткував реформу з метою об’єднати місцеві органи влади і підсилити процес децентралізації, а також надати органам врядування  суб-національного рівня додаткові повноваження й ресурси.

За короткий час зроблено успішні кроки на шляху об’єднання територіальних громад для більшої податково-бюджетної, адміністративної та політичної децентралізації. Крім цього, розроблено  Державну стратегію регіонального розвитку на період 2015-2020 р.р.

У новостворених об’єднаних територіальних громадах відбулися перші місцеві вибори, й  деякі місцеві органи врядування вже надають ширший спектр публічних послуг.  Проте, залишається спектр важливих проблем, - від необхідності знаходити рішення, адаптувати багаторівневе державне управління і територіальний  устрій в умовах зростання нерівності до кращої структуризації процесу фіскальної децентралізації.

У даному звіті подано результати діяльності регіонів та нерівності в Україні, опис  територіальної реформи, що зараз триває, підходів до децентралізації,  проаналізовано вплив заходів фіскальної децентралізації. Звіт також містить аналіз конкретного прикладу – сектору транспорту. У звіті надано низку рекомендацій щодо дій на підтримку України задля формування умов успішної децентралізації.

Ukrainian Also available in: English

Оцінка та рекомендації

В опублікованому у 2014 році документі ОЕСР Territorial Review of Ukraine (Територіальний огляд: Україна) об’єднання громад, децентралізація та регіональний розвиток були визначені механізмами, що могли б допомогти розв’язати низку взаємопов’язаних проблем на рівні територій. Це проблеми регіональної нерівності, значних змін у продуктивності праці, високого рівня безробіття та неформальної зайнятості, демографічних змін, невідповідної якості послуг та централізованих згори донизу структур багаторівневого державного управління, що залишаються укоріненими в практиках періоду до проголошення Незалежності. Крім цього, збройний конфлікт, що розпочався на сході країни у 2014 році, підсилив проблеми територій та акцентував необхідність розбудовувати більшу здатність держави до відновлення. В Територіальному огляді наголошено на необхідності перш за все реформувати територіальний розподіл з метою забезпечити на субнаціональному рівні спроможність виконувати ширші адміністративні та сервісні функції з подальшою реалізацією комплексної реформи децентралізації.

Ukrainian Also available in: English

This is a required field
Please enter a valid email address
Approval was a Success
Invalid data
An Error Occurred
Approval was partially successful, following selected items could not be processed due to error