1887

Підтримання темпу процесу децентралізації в Україні

image of Підтримання темпу процесу децентралізації в Україні

У фокусі публікацій результатів дослідження Багаторівневе державне управління  - поступ України у сфері регіонального розвитку, територіальної реформи й децентралізації за період від  2014 року.

Уряд започаткував реформу з метою об’єднати місцеві органи влади і підсилити процес децентралізації, а також надати органам врядування  суб-національного рівня додаткові повноваження й ресурси.

За короткий час зроблено успішні кроки на шляху об’єднання територіальних громад для більшої податково-бюджетної, адміністративної та політичної децентралізації. Крім цього, розроблено  Державну стратегію регіонального розвитку на період 2015-2020 р.р.

У новостворених об’єднаних територіальних громадах відбулися перші місцеві вибори, й  деякі місцеві органи врядування вже надають ширший спектр публічних послуг.  Проте, залишається спектр важливих проблем, - від необхідності знаходити рішення, адаптувати багаторівневе державне управління і територіальний  устрій в умовах зростання нерівності до кращої структуризації процесу фіскальної децентралізації.

У даному звіті подано результати діяльності регіонів та нерівності в Україні, опис  територіальної реформи, що зараз триває, підходів до децентралізації,  проаналізовано вплив заходів фіскальної децентралізації. Звіт також містить аналіз конкретного прикладу – сектору транспорту. У звіті надано низку рекомендацій щодо дій на підтримку України задля формування умов успішної децентралізації.

Ukrainian English

.

Резюме

Коли на початку 2014 року ОЕСР опублікувала звіт за результатами Територіального огляду України, перед країною стояла велика кількість серйозних пов’язаних між собою проблем. Серед них були значна регіональна нерівність, високий рівень безробіття та неформальної зайнятості, низька якість публічних послуг та централізованість згори донизу структур багаторівневого державного управління, укорінена в практиках, що існували до проголошення незалежності. Соціальне невдоволення, політичні зміни та збройний конфлікт, які Україна пережила з того часу, поглибили ці проблеми і підкреслили необхідність підвищення стійкості держави. Для вирішення цих проблем та використання потенціалу регіонального економічного розвитку, постала гостра необхідність у територіальній реформі, у тому числі більшій децентралізації субнаціонального управління.

Ukrainian English

This is a required field
Please enter a valid email address
Approval was a Success
Invalid data
An Error Occurred
Approval was partially successful, following selected items could not be processed due to error